FC Botoșani a scos un punct la Chiajna

0
40

FC Botoșani a obținut un punct pe terenul ultimei clasate în Liga 1. Ilfovenii au condus de două ori dar elevii lui Liviu Ciobotariu au reușit să revină.

Concordia Chiajna a început mai bine meciul și a reușit deschiderea scorului în minutului 9. Ivanovici șutează puternic de pe stânga, Pap respinge în bară, mingea ajunge la Sofiane Moussa care marchează. Același Moussa putea majora scorul în minutul 28 după care Golofca îl scoate în evidență pe Râmniceanu. Tot Golofca are o oportunitate de a egala dar scorul rămâne 1-0.

Partea secundă începe cu FC Botoșani în atac care în minutul 48 are șansa egalării prin Fabbrini. Dominarea botoșănenilor avea să aibă efect. În minutul 64, Fabbrini centrează, Meira încearcă să respingă dar trimite mingea în propria poartă.

Bucuria botoșănenilor a durat doar cinci minute. Cadamuro reușește să readucă formația gazdă în avantaj dar replica FC Botoșani vine repede. În minutul 71, Burcă centrează, Roman marchează iar scorul devine 2-2.

Pe final, ambele echipe au părut mulțumite cu rezultatul și nu au mai forțat marcarea golului victoriei.