FC Botoșani a pierdut cu 5-0 amicalul jucat împotriva grecilor de la Olympiakos FOTO

0
37

FC Botoșani a pierdut al doilea amical din stagiul de pregătire din Austria. Echipa antrenată de Costel Enache a fost învinsă cu scorul de 5-0 de Olympiakos Pireu, formație clasată pe locul trei în ediția trecută a campionatului din Grecia.

FC Botoșani a rezistat timp de 40 de minute în fața celor de la Olympiakos dar cu patru minute înainte de pauză, grecii au deschis scorul prin Guerrero. În partea secundă, Olympiakos a mai marcat de patru ori prin Fortounis (50), Camara (58), Vergos (86) și Vrousai (88).

Antrenorul Costel Enache a început partida cu: Brânză- M. Roman I, A. Burcă, G. Miron, A. Dumitraș- R. Oiadă, J. Rodriguez- S. Chitoșca, E. Papa, C. Golofca- M. Brekalo. După pauză au mai jucat: Martin Freisl, Aristeidis Soleidis, Mihai Roman II, Andrei Chindriș, Andrei Patache, Alex Corban și Marian Târșa