CSM Botoșani învinge pe Poli Iași și se pregătești pentru derby-ul cu Suceava GALERIE FOTO&VIDEO

0
43

CSM Botoșani continuă seria de rezultate foarte bune. În această seară, formația botoșăneană s-a impus la o diferență de cinci goluri în fața Politehnicii Iași.

După victoria categorică de la Iași, botoșănenii au tratat mai lejer jocul din această seară iar antrenorul Radu Roșu a mizat pe jucători care au evoluat mai puțin în acest sezon. Văzând că meciul este echilibrat, antrenorul botoșănean a trimis artileria grea iar la pauză scorul era 18-15. Prima repriză a fost una cu mulți nervi, faulturi, multe eliminări și proteste la adresa arbitrilor.

Partea secundă a fost controlată de CSM Botoșani care în final s-a impus cu 33-28 și a înregistrat încă o victorie.