CSM Botoșani a eliminat pe Univ. Cluj și s-a calificat în sferturile Cupei României

0
44

CSM Botoșani a învins în deplasare pe Universitatea Cluj și s-a calificat în sferturile Cupei României la handbal masculin.

Universitatea Cluj a început mai bine partida și la jumătatea primei reprize conducea cu 6-2. Botoșănenii și-au revenit până la pauză iar după 30 de minute scorul era 11-8 în favoarea echipei antrenate de Radu Roșu. Partea secundă a fost una echilibrată dar botoșănenii au reușit să-și păstreze diferența de trei goluri iar meciul s-a înscheiat cu scorul de 28-25.

Pentru CSM Botoșani au marcat Adomnicăi Cristian (10), Vamanu Ionuț (6), Lazurcă Claudiu (6), Ciobanu Alexandru (2), Ciubotariu Florin (2), Dumitrache Ștefan(1) și Stoian Silvian (1).